Czwartek, 2018-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

XVII Dyktando kaszubskie

13 pażdziernika 2018 r. brać kaszubska licznie zebrała się w ZKPiG Kolbudach. To za sprawą odbywającego się tam już XVII Dyktanda Kaszubskiego. Był to moment, w którym można było sprawdzić swoje siły językowe. Wystarczyło wypełnić formularz i już gotowe. Na początku były przemówienia, przywitania, uroczyste rozpoczęcie i odśpiewanie hymnu kaszubskiego. Potem część oficjalna - dyktando kaszubskie.

W konkursie nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. W tym trudnym zadaniu udział wzięły uczennice z klasy III: Helena i Kalina. Nie udało im się stanąć na podium, ale otrzymały nagrody i dyplomy za udział. Oprócz tego panująca atmosfera: przemówienia, tańce, śpiewy, wycieczki i stoiska regionalne spowodowały, iż już czuły się wyróżnione.  Może w przyszłym roku zdobędą zwycięskie pióro?

Trzeba wspomnieć także o innych uczniach z naszej szkoły. Prawie 20 dzieci wystąpiło na scenie wspaniale prezentując tańce kaszubskie, których nauczyły się pod czujnym okiem pani Marty Bulińskiej-Biskup.

Dzisiaj w Kolbudach czuło się "kaszubskiego ducha jedności". Chętnych zapraszamy na kolejne dyktando już za rok.

Autor: tekst i zdjęcia Anna Dąbrowska