Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- #GoBlue

Dzisiaj tj. 23 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ponieważ bierzemy czynny udział w akcjach będących pod patronatem Unicefu, nie mogliśmy przejść obojętnie wobec tak ważnego dnia. Wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrali sie tego dnia na niebiesko, poniewaz kolorem Unicefu jest właśnie niebieski- stąd też hasło #GoBlue. Ztej okazji odbył się apel na którym p. Jola Kaminiecka opowiedziało nam o Konwencji Praw Dziecka. Porozmawialiśmy także o znanych uczniom prawach, ale także o obowiązkach. Podczas zajęć w świetlicy przybliżyłyśmy uczniom Prawo do bezpieczeństwa i ochrony, a nastepnie dzieci wykonały pracę plastyczną dotyczącą i podsumowującą Dzień Praw Dziecka.

Przed nami następna akcja Unicefu "Wszystkie kolory świata". Zachęcamy wszystkie rodziny do udziału, czyli szyciu lalek, które będą zlicytowane, a pieniądze za nie przekażemy na konto Unicefu. Zapraszamy

Autor: zdjęcia i tekst Ewelina Stolarska