Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Polska, moja Ojczyzna"

W dniu 23.11 .2018  odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie pierwszej edycji międzyszkolnego  konkursu plastycznego pt. ,,Polska, moja Ojczyzna" , którego inicjatorką i organizatorką  była Pani Barbara Ślozowska. Jury konkursowe w składzie :
Jacek Frąś, Aleksandra Frąś, Elżbieta Januszewska  oceniło 34 prace, które wpłynęły z dwóch szkół : Metropolitalnej Szkoły Podstawowej w Kowalach i Zespołu Kształcenia i Wychowania w Lublewie . Jury konkursowe oceniając prace plastyczne uczniów z klas I-III szkół podstawowych wzięło pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematyką, kreatywne podejście, estetykę pracy, samodzielność wykonania, ogólne wrażenie artystyczne.

I miejsce zajęli: Milda Lejkowski  Tomasz ZKiW Lublewo

II miejsca zajęli: Zuzanna Kortas- MS Kowale,

Cezary Róg- ZKiW Lublewo,
                            Julita Obrycka-ZKiW Lublewo

III miejsce zajęli: Miłosz Miranowicz -SM Kowale,

Weronika Wolschlagier- ZKiW Lublewo
   Laura Myślińska- ZKiW Lublewo
Ogółem wyróżniono 9 prac plastycznych z obydwu szkół .

Konkurs uświetniły występy uczniów z naszej szkoły, którzy zaprezentowali spektakl muzyczno - słowny  o charakterze patriotycznym. Pięknym podsumowanie spotkania były ogromny tort w barwach biało- czerwonych. A jak tort, to oczywiście odśpiewanie  tradycyjnego ,,100 lat..." dla naszej Ojczyzny.

W miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze spędziliśmy ten piątkowy wieczór, ciesząc się naszą niepodległością i  rozmowami w gronie naszych mieszkańców, rodziców, przyjaciół szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w konkursie, przybliżającym im piękno naszej Ojczyzny. Dziękujemy również przybyłym na to spotkanie rodzicom, zaproszonym gościom za angażowanie i po prostu za chęć przeżycia z nami tych pięknych chwil.

tekst i zdjęcia: Eliza Bielewicz