Kaszubski Przystanek Świętego Mikołaja w Drzewinie

Kolejna kaszubska wycieczka zaprowadziła nas tym razem do Drzewiny. 27 listopada 2018 r. uczniowie klas 1-3 pod opieką nauczycieli mieli okazję znaleźć się w magicznym świecie, trafili bowiem na Przystanek Świętego Mikołaja.

Czekała tam na nas moc atrakcji. Już na wstępie gości witał Elf, który był przewodnikiem po tej bajkowej krainie. Uczestnicy mogli obejrzeć "żywą szopkę" - osiołek zrobił chyba największą furorę. Elfy opowiadały także o kraju, z którego pochodzi Mikołaj, dając przy tym posmakować "magiczny sok". Zdradzili także niektóre "Mikołajowe sekrety", ale ciiii...

Z zimnej Laponii udaliśmy się do wielkiej bombki na film edukacyjny pt: "Jak powstaje bombka?". Zaopatrzeni w niezbędną wiedzę wyruszyliśmy dalej - na spotkanie z Mikołajem. Nim jednak do niego dotarliśmy braliśmy udział w warsztatach. Każdy uczestnik wykonał stroik i bomkę świąteczną. Pośpiewaliśmy jeszcze kolędy i tak przygotowani dotarliśmy wreszczcie do Mikołaja.

Wiemy, że do dnia, w którym otrzymamy prezenty jeszcze trochę czasu. Mikołaj przypomniał więc najważniejsze zasady, których trzeba przestrzegać, aby dostać podarunek. Dzieci wypowiedziały życzenia i dostały "cukierek pamięci", aby codziennie przypominał im, co mają czynić, żeby pod choinką znaleźć prezent, a nie "rózgę".

Nadszedł jednak czas, by przenieść się z magicznego świata do rzeczywistości. Kupiliśmy pamiątki i opuściliśmy Przystanek Świętego Mikołaja. Zadowoleni wróciliśmy do domów.

zdjęcia: Marta Bulińska - Biskup, Anna Dąbrowska

Autor: koordynator wyjazdu i tekst: Anna Dąbrowska