Czwartek, 2018-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

"Kaszubi na fali", czyli my w Akwarium Gdyńskim

17 października 2018 r. odbyła się wycieczka tematyczna pt. "Kùr Diôbeł i kaszëbsczé bùrczibasë" z projektu „Kaszëbë na walë” do Akwarium Gdyńskiego.

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klasy IA i IB w ramach godzin języka kaszubskiego. Zajęcia prowadzone w formie edukacji przez zabawę przeniosły dzieci na statek kapitana Kura Diabła, gdzie wykonywały szereg zadań związanych z poznaniem środowiska Morza Bałtyckiego, co z kolei umożliwiło im zdobycie kolejnych umiejętności.

Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej dzieci rozwiązywały zadania na przygotowanych dla nich kartach pracy oraz miały możliwość zagrać na "burczybasie".
Po ciekawych zajęciach uczniowie wybrali się na spacer po Akwarium Gdyńskim, gdzie mogli podziwiać niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów.

Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe odblaski.

koordynator wyjazdu i tekst: Anna Dąbrowska
zdjęcia: Marta Bulińska-Biskup